Péče o jezírko

Hlavní strana >Jezírka >Péče o jezírko
Startování jezírka

Startováním jezírka začíná péče o Váš nový zahradní prvek. Jezírko se startováním "oživuje", probouzí a chystá se na 1. nebo další sezónu. Níže popsaný postup provádíme každé jaro.

více
Péče o jezírko v průběhu roku

Aby jezírko prosperovalo a i na pohled hezky vypadalo, je potřeba mu v pravidelných intervelech věnovat péči. Následující instrukce jsou možná pro někoho příliš podrobné, ale jsou sepsány na základě zkušeností od zákazníků. Pokud se i tak potřebujete na něco zeptat, nebo si ověřit, neváhejte nám zavolat a poradit se.

více
Filtrace

Kvalitní filtrace je základ pěkného a hlavně funkčního jezírka. Investujte do kvality a nebojte se s námi poradit.

Výkon čerpadla a filtru ve správně udělaném jezírku by měl mít výkon zhruba 1/2 objemu jezírka za hodinu. Doporučujeme UV lampu. Pro správný výběr se nejlépe poraďte s námi. My pracujeme s výrobky firem Fiap, Heissner a Oaza, se kterými máme dobré zkušenosti.

více
Péče o jezírko v zimě

Jezírko zimě vyžaduje minimální péči. Vše potřebné pro bezproblémové přezimování je potřeba udělat už na podzim. V zimě pouze kontrolujte zda jsou provedená opatření funkční, abyste se vyhnuli na jaře nepříjemným překvapením.

Minimální hloubka jezírka pro zimování je 80cm při ploše alespoň 1m² u dna (samozřejmě podle velikosti a množství chovaných ryb). Ryby by měly mít zajištěnou výměnu vzduchu tzv. okénko (prohlubeň). Nedoporučujeme vysekávání díry do ledu. Rušíte tím rybám zimní klid. Ryby se vylekají a začnou zmateně plavat místo toho, aby v klidu přečkávaly zimu. Spotřebovávají si cennou energii, která jim na jaře může chybět.

Raději použijte různé druhy rozmrazovačů pro jezírka - jako jsou různé plováky, topítka, aerátory.

Nejlépe Vám poslouží titanové topítko, které můžeme dodat i s termostatem!

Mechanismus topítka v jezírku Detail topítka

 

Plováky nejsou nejšťastnější řešení. Jsou vyrobeny z polystyrenu a ten vám brzy z hladiny odfoukne vítr.

Aerátory, které tlačí vzduch do vody a promíchávají vodu od dna, také nejsou nejlepším řešením, ačkoli ho někteří autoři v publikacích o jezírkách doporučují.Při tomto způsobu rozmrazování sice dochází k vytlačování škodlivých plynů od dna jezírka ven, ale také se ochlazuje voda, která by mohla klesnout pod 1°C, což by mělo tragické následky.

více