Novinky

AquaCarpio je autorizovaný prodejce výrobků Oase

Vážení zákazníci

 

na základě naší dlouhodobé spolupráce s firmou Oase nám bylo uděleno ohodnocení „Autorizovaný prodejce“, které mají výhradně přímí obchodní partneři firmy Oase. Ohodnocení je vyjádřením odbornosti a profesionality naší firmy.

Ohodnocení „Autorizovaný prodejce“ můžeme používat s platností od 8.3.2017. Od tohoto data Vám tak můžeme prodlužovat záruky na výrobky Oase.

více
Jaro je za dveřmi

Jak připravit zahradní jezírko na jaro, když nová sezona pomalu klepe na dveře?

Zima pomalu skončí, dny budou čím dál delší, teploty vyšplhají k téměř 15 °C a slunce pěkně hřeje. Bude tedy nejvyšší čas zopakovat si, jak připravit Vaše jezírko na jarní čas. Další sezona pro milovníky jezírek a rybích kamarádů tu bude co nejdřív. Na druhou stranu ale musíme myslet i na to, jak je předjaří zrádné svým počasím. Klidně nás ještě můžou zaskočit ranní mrazíky.

Kdysi bývaly ještě tuhé zimy a na jaro se potom čekalo mnohem déle. Dnes je to jinak, zima je spíš teplejší a o to dříve nás překvapí jaro. Jezírkáře v tuto dobu nejvíce trápí nadmíru velký výskyt řas. Často jde o jednobuněčnou řasu, která způsobí to, že je voda zelená. Anebo jde o vláknitou, dlouhou řasu. Důvodem pro takové zařasení jezírka na začátku jara bývá hodně živin, které se během zimy skoro vůbec neodbourávají.

více