Stavba jezírka

Hlavní strana >Jezírka >Stavba jezírka
Než začnete stavět jezírko

Zahradní jezírko je krásný architektonický prvek. Stále můžeme říci, že je svým způsobem neobvyklý a v každé zahradě vytváří jedinečnou atmosféru. Přináší svému majiteli radost v podobě živého biotopu, kolem kterého se pořád něco děje a které se s každým ročním obdobím mění.

více
Vzhled a velikost jezírka

 

Opravdu minimální hloubka jezírka s obsádkou ryb je 80cm, a proto raději doporučujeme více. Je žádoucí, aby hladina byla zhruba z 1/3 zastíněná vodními rostlinami. Ty poskytují úkryt pro ryby a nedochází k takovému ohřevu vody. Částečně nám mohou pomoci stromy, ale pozor na opad listí do vody, který způsobuje v jezírku problémy s tlením a množení řas. Proti listí se můžete bránit výběrem vhodné sítě, kterou vám můžeme nabídnout v různých velikostech a provedení.

V rybníčcích o malých objemech může docházet, hlavně v letních měsících k výkyvům teploty. Na to navazují další problémy - kyslíkové deficity, množení řas, apod. Zajistěte proto rybkám dostatek kyslíku! Nejméně kyslíku je v ranních hodinách, vlivem nastartování fotosyntézy. Proto doporučujeme správné zastínění hladiny, provzdušnění (aerátory, potůčky atd.), dostatečnou filtraci, správné osázení rostlinami a vhodnou rybí obsádku. Zde je dobré se obrátit na na odborníky.

Letní zvýšený odpar vody, není dobré řešit, napojením na svod z okapů. Budete si sami znečišťovat jezírko, vším co déšť spláchne ze střechy a také dodávat živiny nemilovaným řasám.

 

 

 


 


více